Вивчайте іноземні мови!
Вивчайте іноземні мови!

Програма Тижня розроблялася педагогами на засіданні МО вчителів іноземних мов: складався план заходів, продумувалося їх художнє оформлення та способи заохочення активних учасників і переможців конкурсів (дипломи, сувеніри, сертифікати). 

    При організації та проведенні предметного тижня вчителі іноземної мови керувалися інтересами і потребами учнів, враховували їх вікові та психологічні особливості. Вибір заходів визначався можливістю реалізації міжпредметних зв'язків, так як у ліцеї ведеться викладання двох іноземних мов: англійської та німецької.

   Всі заходи Тижня були покликані стимулювати спілкування дітей   іноземною мовою, розвивати їх творчі здібності в різних предметних областях (винахідливій, музичній, літературній та ін.) з використанням іноземної мови.

Тиждень розпочався з онлайн руханки для учнів початкових класів, яка мотивувала до фізичної активності, а також вдосконалювала їх мовленнєві навички (вчитель Воробець М.В.). 

    Учні 7 класів мали можливість переглянути презентацію «Талісмани Олімпійських ігор», яку підготувала вчитель англійської мови Шелельо Н.Ю. Діти ознайомились з талісманами Олімпійських ігор, які відбувалися в різних країнах світу та в різні роки.

    У вівторок 25 січня учні 5 та 7 класів під керівництвом вчителя німецької мови Дідик М.Я. працювали над відеопроєктом «Вивчай іноземні мови!». Кожен п'ятикласник підготував своє фото з малюнком-емблемою  та  фразами німецькою мовою. Семикласники, скориставшись мережею Інтернет,   підготували цитати відомих людей, що стосуються вивчення іноземних мов, які записували на відео. Кінцевий результат – мотиваційний ролик, що закликає інших здобувачів освіти вчити іноземні мови.

    Цього ж дня вчитель англійської мови Шелельо Н.Ю. організувала для здобувачів освіти 10-А класу перегляд фільму «Disaster Planet». В ньому йшлося про стихійні лиха та катастрофи. Під час перегляду учні змогли закріпити вивчений лексичний матеріал з теми та побачити на власні очі, з якою нищівною силою ці стихійні лиха зносять все на своєму шляху.  

    Вчитель англійської мови Андрусів О.Є. з учнями 11-А класу провела урок-презентацію   "Захист навколишнього середовища. Стихійні лиха". Учні мали змогу переглянути презентацію та обговорити під час онлайн-конференції причини та наслідки стихійних лих.

    У середу 26 січня вчитель англійської мови Воробець М.В. організувала для учнів 5-А класу вікторину «Кращий знавець англійської мови». Активними учасниками були: Нестор Вікторія, Струтинський Олександр, Попеску Євген та Бартошек Павло. Даний вид роботи сприяв  формуванню пізнавальних і загальнолінгвістичних інтересів, підвищенню рівня володіння іноземною мовою, розвитку творчої активності учнів.

    З учнями 3 класів була проведена відеовікторина “The Smartest”   вчителем      Шелельо Н.Ю. Завдання охоплювали програмовий матеріал усіх тем, які вивчалися у першому семестрі. Найкращі результати показали:  Мірошник Д., Коник Д., Романів В. (3-А клас); Скаб'як А., Петрушка М., Гораль М., Стефурак Н. (3-Б клас).

   Цього ж дня здобувачі освіти 8 класів мали можливість поринути у світ музики. Відеоролик «Попурі англійських пісень», який був підготовлений   Шелельо Н.Ю., спонукав учнів пригадати різні напрями в музиці. Діти побачили відомих виконавців та прослухали записи різних пісенних напрямів: рок-н-ролл, ритм-енд-блюз, джаз, реп, britishBeat, блюз, кантрі, госпел, регбі, метал, з якими ознайомилися на попередньому уроці. 

    Вчителем Пирин О.Ф. був проведений для учнів 8-Б класу інтегрований урок "Музика в нашому житті. Улюблені мелодії", який мав на меті розвивати всі види мовної діяльності через технологію особистісно орієнтованого підходу, формувати вміння працювати в команді, допомагати один одному, корегувати вимову та збагачувати словниковий запас.

     27 січня здобувачі освіти 6 класів поринули у світ казки. Під час позакласного заходу з німецької мови «Die Märchen der Gebrüder Grimm»-«Казки братів Грімм», який підготувала  Дідик М.Я., учні мали змогу переглянути вже відомі їм казки братів Грімм німецькою мовою.

    Надзвичайно цікаву інформацію отримали здобувачі освіти 9-Б класу на онлайн-уроці під час перегляду презентації «Винаходи, які змінили світ».

    На завершення Тижня вчитель Воробець М.В. залучила учнів 2 класів  до участі  у грі «Англійська – це весело», метою якої було вдосконалити мовні навички, розвивати вміння розгадувати загадки, формувати вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, виховувати інтерес до вивчення англійської мови. Найактивнішими учасниками були: Левак Яна (2-А), Буцяк Давид (2-А), Сидорчук Марія (2-А), Венгреновська Дарина (2-Б), Нуриєва Дарина (2-Б), Данилів Олександра   (2-Б). Діти старанно виконували завдання та щиро раділи маленьким перемогам під час їх виконання. 

    Здобувачі освіти 4 класів під керівництвом вчителя Пирин О.Ф. здійснили відеоподорож "Подорожуємо Австралією". Діти поринули у невідомий та цікавий світ "країни кенгуру".

   Всі заходи проводилися іноземною мовою. Програма Тижня успішно виконана. Створено умови для самовираження учнів як в інтелектуальному, так і в емоційному планах. Реалізовано навчальні (повторення, активізація отриманих знань і умінь), і виховні (повага до іншомовної культури), і розвиваючі (розширення кругозору, отримання нової інформації), і комунікативні завдання. В цілому, Тиждень іноземної мови дозволив активізувати діяльність учнів, стимулювати їх подальшу роботу, придбати нові і вдосконалювати вже набуті навички самостійної роботи.