Тиждень початкових класів

Відкриття Тижня відбулося в спортивному залі, під час якого педагоги ознайомили учнів з планом проведення Тижня початкових класів. План містив багато цікавих та змістовних заходів. Кожен день мав відповідну назву:

Понеділок – День руханки і танцю.

Вівторок – День моєї країни.

Середа – День знань.

Четвер – День добрих справ.

П`ятниця – День творчості.

   Навіть самі назви днів тижня говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися в учнівських колективах. Їх режисерами-постановниками були вчителі початкових класів – Долішня Н.С., Іванчук З.З., Погуть С.Ю., Романчукевич І.Є., Дубей Р.А., Фендик Л.І., Куцик І.П., Бабич О.В., Федак І.О., Ільницька Х.Б., Дидяк Г.В., Паньків М.М., Мазяк М.Я., Оринчак М.В., Матіїв О.Я. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити Тиждень початкових класів справжнім святом для дітей.

   Перший день пройшов під девізом «Діти танцюють, діти веселі. Хай буде мирно в кожній оселі». Він розпочався із проведення веселої руханки для всіх учнів, яку організували Федак І.О., Оринчак М.В. та Ільницька Х.Б. На великих перервах діти танцювали у фойє ліцею. В кожному класі на уроках проводились фізкультхвилинки з рухами, які вразили учнів своєю різноманітністю та цікавістю.

   Вчитель Куцик І.П. з учнями 4-А класу провела ранкову зустріч на тему «Міжнародний день солідарності». Діти складали квітку толерантності, асоціативний кущ «Що таке солідарність?», працювали в групах за конкретними завданнями: «Ми за мир», «Збережемо здоров’я планети», «Будьмо милосердними». З учнями 2-Б класу вчитель Погуть С.Ю. провела урок української мови з теми «Корінь слова. Споріднені слова». Діти разом з казковим героєм Оленем, який завітав до них на урок, виконували із задоволенням різноманітні цікаві завдання, працювали з різним роздатковим матеріалом, танцювали під час хвилинки відпочинку, рефлексували.

   Девіз наступного дня – «Ми майбутнє твоє, Україно!». З учнями 3-А класу Дубей Р.А. провела урок ЯДС «Людина – частина живої природи». На уроці діти відгадували загадки, кросворди про природу, ділилися інформацією з теми, яку опрацювали самостійно, виконували завдання в групах, кожна група мала свою назву, складали колажі про птахів, риб, звірів, які теж є частиною живої природи.

   Фендик Л.І. разом із учнями 3-Б класу організувала захист проєктів «Подорож до Запорізької Січі». Під час роботи над проєктом учні збагатили уявлення про сучасне та минуле України, виховували любов до рідної землі, до її історичного минулого. Діти самостійно підбирали матеріал для створення проєкту та оформляли його.

   Цього ж дня вчителі початкових класів залучили учнів до створення фотоколажу «Українська хустка». Вихователь групи подовженого дня Матіїв О.Я. організувала для учнів зимові розваги на свіжому повітрі.

   День знань (середа) пройшов під девізом «Горішок знань міцний, та відступати ми не звикли! Зернятка знань здобути нам поможуть допитливість, цікавість, інтерес». Цей день розпочався заняттям групи п`ятирічок з української мови на тему «Розвиток мовлення. Моя улюблена казка», який провела вихователь Федак І.О. Урок розпочався чистомовкою «Розбудимо язичка», діти працювали з казковим героєм Білочкою, яка принесла різноманітні завдання: відгадували загадки «Кульку передай – казку відгадай», провели дихальну вправу «Зігріємо долоньки», склали казку за малюнками про білочку, робили звуковий аналіз слів, позначали їх фішками, працювали в зошитах. Для розвитку дрібної моторики   провели пальчикову вправу «Сорока» з використанням манки.

   Вчитель Бабич О.В. з учнями 4-Б класу провела урок математики «Письмове множення багатоцифрового числа на одноцифрове. Задача на знаходження невідомих за двома різницями». На уроці діти «прикрашали ялинку», усно рахуючи, «працювали вчителями», обчислюючи вирази, виконували дії з іменованими числами, розвязували задачі.

   Паньків М.М. провела урок образотворчого мистецтва у 4-Б класі «Ілюстрація. Зимова казка». Діти пригадали ознаки зими, переглянули презентацію зимових пейзажів, згадали послідовність виконання пейзажу. Після виконання була організована виставка творчих робіт учнів.

   23 грудня – День добрих справ пройшов під девізом «Роби добро й воно до тебе повернеться». Долішня Н.С. з учнями 1-А класу провела ранкову зустріч «Зимова пора у природі чарівна». Діти передавали один одному сніжинку із побажаннями, підбирали слова-асоціації до слова «зима», слухали і обговорювали вірш Марійки Підгірянки «Ходить, ходить зима гаєм», працювали в парах над «математичними розрахунками», провели руханку-співанку про зимові місяці, переглянули мультфільм, пограли в гру «Добре – погано», виготовили сніжинки і прикрасили ними вікна класу.

   Вчитель початкових класів Дидяк Г.В. з учнями 3-Б класу провела урок інформатики «Істинна чи хибна інформація. Що таке фейки?». Розпочався урок із продовження речень, які пропонувала вчителька, учні аналізували ситуації, повторювали правила поводження з компютером у формі гри «Добрий та поганий компютер» з використанням цеглин лего. Діти переглянули презентацію «Чи можна всьому вірити?», пограли в гру «Ранкові новини», працювали за компютером, розгадували ребуси, оцінили свою роботу за допомогою «Шкали самооцінювання», а підсумували за малюнками «Рюкзак», «М’ясорубка», «Смітник».

   У цей день було підведено підсумки екологічної акції «Допоможемо птахам взимку». Переможцями стали всі учні, адже ті годівнички, що виготовили діти разом із батьками зробили свою добру справу – дали можливість вижити пташкам холодною зимою та об’єднали дітей і батьків заради спільної справи. Було зроблено фотопрезентацію годівничок.

   Завершився Тиждень  - Днем творчості, який пройшов під девізом «Творимо дива своїми руками». Учні 2-А класу разом із І.Є. Романчукевич взяли участь у майстер-класі з розпису медових пряників. Сяючі очі дітей – найкраща тому оцінка. Іванчук З.З. на уроці ЯДС залучила учнів 1-Б класу до виготовлення новорічних іграшок, адже найкраща іграшка – зроблена своїми руками. Учні 2-Б класу на уроці образотворчого мистецтва разом з Оринчак М.В. робили витинанки, створили і прикрасили різдвяний та новорічний лепбуки. Мазяк М.Я. на уроках образотворчого мистецтва у третіх класах разом із дітьми виготовляла новорічні іграшки та прикраси.

   Завершився тиждень початкових класів малюванням зимового пейзажу на снігу. 

Цікаво, весело та пізнавально для учнів 1-4 класів пройшов Тиждень початкових класів. Конкурси, ігри, змагання розвивали творчість дітей, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними. Робота тижня проходила так, що заходи охоплювали різні напрямки виховання та сприяли інтелектуальному розвитку учнів.

Тиждень початкових класів