Тиждень математики, фізики та інформатики

    Протягом тижня учні мали змогу відправитися у веселу і захопливу мандрівку Країнами математики, фізики та інформатики. Діти розгадували ребуси, головоломки, кросворди, розв¢язували цікаві задачі, були учасниками вікторин, змагань, конкурсів, інтелектуальних ігор.

Розпочався Тиждень із перегляду відеопрезентації «Математика у повсякденному житті» – математична 10-ти хвилинка в 5-11 класах (вчитель Петрівник І.М.). Учні мали змогу переконатися, що застосування математики в усіх галузях науки, народного господарства, нашого повсякденного життя необмежене; без знання математики не можна уявити розвитку людства; математика скрізь, вона на кожному кроці.

     Вчителі математики для учнів 5-9 класів організували конкурс математичних кросвордів, ребусів, загадок. Цього ж дня була проведена вікторина «Математичні перегони» з учнями 5-Б класу (вчитель Галів Н.Я.), 

девізом якої були слова «Перемога там, де є рух вперед». Завданням цього заходу було: підвищити інтерес до математики, розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам'ять, кмітливість, допитливість, уміння знаходити вихід із складної ситуації, нестандартно підходити до вирішення проблеми. Учитель був ведучим цих змагань, учні об’єдналися у три команди, турніри складались із 7 турів, за участь у яких команда набирала певну кількість фішок.

    Вчитель інформатики Махньов Є.О. організував серед учнів 9-10 класів випуск настінного стенду новин інформаційних технологій світу «MEGABYTES», повідомлення до якого учасники створювали заздалегідь. Компетентними членами журі оцінювалися проєкти здобувачів освіти за такими основними критеріями: оригінальність та новизна викладеної інформації, гармонійний дизайн, якість комп’ютерної графіки, реакція та враження інших учнів не задіяних у цій проєктній діяльності. Найкращими роботами визнані статті Козарука А. та Мазур Л. (10-А клас).

   У вівторок 23 листопада вчитель Старецька О.А провела  з учнями 5-А класу математичний квест «У пошуку скарбів». Позакласний захід мав на меті підвищити інтерес учнів до математики, формувати навички роботи у групах, розвивати здібності учнів, вміння швидко приймати рішення. Учні класу обєднались у 3 команди, вчитель роздав командам маршрутні листки, в яких діти виконували логічні та нестандартні задачі з практичним змістом. 

    З учнями 6-Б класу було проведено захід «Скарби країни Всезнайленд» (вчитель Мигович С.І.), створено дві команди. Учні подорожували віртуальною країною Всезнайленд. Це прекрасна і казкова країна. Саме сміливі щасливці матимуть право спробувати отримати безцінні скарби цієї країни. Щоб їх здобути потрібно відвідати всі королівства: «Геометричних Фігур», «Ерудитів», «Перекладачів», «Справедливості», «Хвальків».

    Цього ж дня вчитель фізики Волощук І.Т. з учнями 9 класів провела урок-гру «Оптичний калейдоскоп», метою якого було поглибити та систематизувати знання з теми «Світлові явища», розвивати в учнів логічне мислення, винахідливість, кмітливість, культуру спілкування, вміння аргументувати свою думку. Учні працювали в командах і взяли участь в таких конкурсах: «Розминка», «Помилка», «Кросворд», «Вірю – не вірю», «Кмітливі». 

    У середу 24 листопада для учнів 7-Б класу вчитель Ігнатів Н.І. провела   марафон  «Чи знаєте ви, що…», завданням якого було зацікавити учнів математикою, встановлюючи зв'язки між математикою та іншими сферами життя; розвивати логічне мислення, виховувати активність. Учні переконалися, що світ чисел і прикладів набагато цікавіший, ніж здається на перший погляд. Для учнів 10-Б класу вчитель Юрчишин Д.І. провела вікторину «Математика – цариця життя», метою якої було формування пізнавальних інтересів учнів, розвиток логічного мислення, математичної мови, просторової уяви. Вікторина передбачала участь учнів у таких конкурсах: «Розминка», «Точність вимірів», «Чоловік чи жінка», «Анаграма», «Що це?».

В цей день з учнями 7 класів  вчитель Махньов Є.О. провів інтелектуальну вікторину «Топовий ІТ юзер» в середовищі «Kahoot». Учні з цікавістю проходили інтерактивне онлайн-тестування за допомогою своїх гаджетів. 

Вчитель Процюк Л.Ю. провела з учнями 5 класів урок-гру «Подорож країною Інтернет». Учні об’єднувалися в команди: Google ChromeOperaMozilla Firefox і виконували цікаві завдання, вікторини, ребуси, кросворди, відвідуючи 7 станцій. Переможцем стала команда Google Chrome. По завершенні гри кожен учень отримав «Золоті правила безпеки в Інтернеті для дітей».     

Цього ж дня вчитель Махньов Є.О. провів для учнів 6 класів конкурс створення  комп’ютерної  графіки  «Комп’ютер в моєму житті», який передбачав два тури. Перший тур — теоретичний: потрібно було підібрати цікаві написи до малюнків на комп’ютерну тематику (конкурс «Комп’ютер в моєму житті») і підготувати виступи щодо використання комп’ютерної графіки у житті людини. Другий тур – практичний.  Кожен одержав завдання, яке необхідно виконати за 30 хв. Кращими були роботи: Квецко Н., Коса Р., Луцан Р., Далявської А.

Вчитель фізики Волощук І.Т. з учнями 10 класів провела фізичний двобій «Розумники і розумниці». Команди хлопців та дівчат змагалися у таких конкурсах: розминка «Розсипані слова», «Хто цей вчений?», інтерактивне експрес-опитування «Вірю – не вірю», «Логічний ланцюжок», «Розв`язування задач», «Експериментальний». Підсумок двобою було проведено з використанням методу «Дерево рішень». Перемогла в обох класах команда дівчат.

   У четвер 25 листопада вчителі математики Семенишин Н.О., Соколець М.В. організували для учнів 11 класів перегляд презентації «Великі українські математики», під час якої здобувачі освіти могли ознайомитись із життєвим шляхом  і науковою діяльністю видатних українських математиків.  

Учні переконалися, що математика – це цікава наука, без якої неможливі відкриття істориків, археологів, астрономів …. Наша Україна дала світові геніальних сподвижників математичної науки.

   Цього ж дня  з учнями 8 класів вчитель математики Маленкович О.Г. провела математичний позакласний захід «Зоряний час», який мав на меті розвинути інтерес учнів до розв’язування цікавих задач з математики, прагнення до пізнання нового, невідомого, визначити рівень знань учнів.  Захід передбачав такі тури: «Великі вчені математики», «Математичний єралаш», «В лабіринтах думки», «Логіка в математиці». 

Вчителями протягом дня в багатьох класах проводилися математичні цікавинки.

Цього ж дня вчитель початкових класів Дидяк Г.В. провела в 3 класах урок-гру з інформатики «Що краще – картинка чи тексти?».  На кожному етапі уроку учні виконували цікаві ігрові завдання і для запобігання втомлюваності виконували  фізкультхвилинку.

В цей день в 2-А класі  вчитель Романчукевич І.Є. організувала створення галереї дитячих малюнків на тему «Інтернет – наш друг та помічник».

Вчитель початкових класів Мазяк М.Я. провела у 2 класах урок-гру з інформатики «Як ми впізнаємо об’єкти?». На уроці учні виконували цікаві завдання, розгадували кросворди та малювали в графічному редакторі, щоб запобігти хворобам очей виконували відповідні вправи.

Завершився цей день проведенням вчителем фізики Занковичем М.М. дуель-шоу «Хто зверху?» з учнями 8 класів, метою якого було формувати вміння використовувати здобуті  теоретичні знання на практиці; прищеплювати любов до фізики;  виховувати  бережливе ставлення до природи, розвивати пізнавальні здібності учнів, інтерес до фізики як до науки, що нерозривно пов’язана з життям, творчу активність, вміння приймати правильне рішення, логічно мислити, працювати в колективі. У шоу взяли участь дві команди — хлопців та дівчат. Дуель чоловічого і жіночого світів поділялася на п’ять раундів, що складалися з бліцопитувань, різних конкурсів та змагальних ігор. Шоу складалося з п’яти  конкурсів (накопичення балів). Переможець визначався у фінальному, шостому раунді, де бали переможця зростали удвічі. Перемогу здобула команда хлопців у 8-А класі, дівчат – у 8-Б класі.

    У п`ятницю 26 листопада з учнями 6-А класу вчитель Петрівник І.М. провела позакласний захід «Найсильніша ланка». Клас поділився на дві команди. Метою гри було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з математики, розвивати логічне мислення та кмітливість. 

   Завершився Тиждень переглядом кінофільму «Подорож у майбутнє»: весь наш світ складається з математичних моделей, формул і теорем, вчені всього світу до цих пір «б'ються» над вирішенням багатьох з них, але іноді відповідь приходить не до професорів і академіків, а до простих людей. 

   Вчителі математики також організували конкурс стіннівок.

Вчитель інформатики Процюк Л.Ю. цього дня провела з учнями 8 класів квест з інформатики. Учні отримали картки із завданнями у вигляді QR-кодів, які зчитували за допомогою мобільного телефону з сканером QR-кодів, а також розгадували ребуси з інформатики.

   Вчитель фізики Жгута Л.П. з учнями 11 класів провела круглий стіл «Енергозбереження у нашому домі», під час якого учні сформували розуміння життєвої необхідності зберігати енергію, думку про способи економного використання електричної та теплової енергії.

    В кінці дня було підведено підсумки предметного тижня.

    Упродовж тижня учні розв’язували кросворди, ребуси, логічні та нестандартні задачі з практичним змістом, що дало їм змогу визначити необхідність знань з математики, фізики та інформатики у житті кожної людини для досягнення вершин власного успіху. 

Тиждень математики, фізики та інформатики