Військово-патріотичний тиждень

З метою формування в учнівської молоді високої громадянської активності та національної свідомості, причетності до творення сьогодення України та її майбутнього, виховання у учнів патріотизму, любові до свого народу, відчуття своєї належності до України, усвідомлення спільності власної долі з долею Батьківщини у закладі з 11 по 16 жовтня 2021 року проведено тиждень військово-патріотичного виховання.  Проведенню Тижня сприяла велика підготовча робота протягом тривалого часу. Складено план проведення Тижня та оголошено його учням.

Військово-патріотичний тиждень

Розпочався тиждень з виконання Державного Гімну України. Упродовж  тижня у ліцеї відбулася низка заходів національно-патріотичного спрямування. Всі заходи Тижня були спрямовані на активізацію діяльності педагогічного та учнівського колективів в напрямку виховання свідомого патріота, виходячи з потенційних та виховних можливостей закладу. 

Впродовж Тижня у бібліотеці ліцею функціонувала книжкова виставка  «З Україною в серці», яку мали змогу переглянути учні 5-8 класів.

У понеділок 11 жовтня вчитель захисту України Рибалко І.І. організував змагання з військово-прикладних видів спорту (підтягування на перекладині, піднімання гирі) для учнів 10-11 класів. Результати змагань з підтягування на перекладині: 1 місце – Лобойко В. (11Б клас), 2 місце – Вагилевич Р. (11А клас), 3 місце – Козарук Андрій (10А клас). У змаганні з піднімання гирі І місце здобув Баранович Віктор (11А клас), ІІ – Лобойко Василь (11Б клас), ІІІ – Дуплеца Євген (11А клас).

У вівторок 12 жовтня учні 10Б класу під керівництвом вчителя Рибалка І.І. оформили куток «Захисту України». Цього ж дня заступник директора з виховної роботи Тарантюк Р.М. та педагог-організатор Савіцька Т.М. з учнями 7-х класів провели традиційні «Козацькі забави», які мали на меті   розширити знання учнів про запорізьких козаків, їх традиції, побут, звичаї, виховувати шанобливе ставлення до запорожців, спонукати до наслідування їх кращих рис характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу, розвивати фізичні якості дітей, спритність, кмітливість, активність.

Учні підготували представлення команди та групу підтримки. Кожна команда обрала тематичну назву та в дусі національно-патріотичного виховання представили себе, проголошуючи різні гасла. Учасники були   активними, адже «Козацькі забави»   проходили з елементами естафети. У різноманітних конкурсах учні проявили свою спритність, кмітливість. Особливо цікавим був конкурс отаманів, завданням якого було якнайдовше танцювати гопак. Доповнювала танець група підтримки, котра своїми вигуками та оплесками підбадьорювала учасників. Перемогла команда козаків 7Б класу і в дарунок отримала булаву, як символ влади і правління.

У середу 13 жовтня вчитель Рибалко І.І. з учнями 11Б класу провів Урок-реквієм «Герої АТО», метою якого було ознайомити учнів з учасниками АТО нашої громади, вшанувати світлу пам'ять героїв району, які загинули на полях боїв з ворогом, виховувати глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в нашій країні, вдячність тим, хто віддав за неї життя, формувати активну громадянську позицію учнів, віру в краще майбутнє України.

Цього ж дня між учнями 10 класів було проведено змагання з військово-прикладних видів спорту - стрільби з пневматичної гвинтівки (вчитель Рибалко І.І.). За результатами змагань 1 місце здобув Гончар А.(11Б клас), 2 місце – Дуплеца Є. (10А клас), 3 місце – Зірчак Денис (10А клас).

У п’ятницю 15 жовтня з учнями 10-11 класів вчитель Рибалко І.І. разом з класними керівниками провели годину спілкування «Якщо ти українець – будь ним!», який мав на меті      формувати відчуття гордості від приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу, формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни; виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю і особистої причетності до всього, чим живе народ, повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

Цього ж дня з учнями 6 класів педагог-організатор Савіцька Т.М., класні керівники провели патріотичний квест «Нащадки козацької слави».

Метою заходу було формувати бажання вивчати історичне минуле свого народу, його культуру, працю, звичаї, систематизувати знання, отримані на уроках історії, української літератури; виховувати в дітей інтерес до української народної спадщини, зокрема до історії козацтва. Учні 6-х класів сформували 2 команди, отримали маршрутні листи вирушили на пошуки першого  завдання. На виконання кожного був відведений час, результати опрацьовувались відразу. Учні активно шукали, згідно маршрутного листа, завдання, намагалися їх виконувати швидко та правильно. Обидві команди справлялися добре. Останнє завдання квесту – 2 естафети, в яких діти позмагалися у спритності та швидкості. Перемогла команда 6-А класу та за активну участь отримала солодкий приз.

Впродовж Тижня класні керівники 1-9 класів провели тематичні виховні години.

Слід зазначити, що вищезазначені заходи сприяли формуванню у молодого покоління розвинутої патріотичної свідомості і відповідальності, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про спільне благо, збереження та шанування національної пам’яті.