ПАМ'ЯТКА ПРО БЕЗПЕЧНІ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ
ПАМ'ЯТКА ПРО БЕЗПЕЧНІ ЗИМОВІ КАНІКУЛИ

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
  2. Відпускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, не дозволяйте купляти петарди, запалювати бенгальські вогні.
  3. Не залишайте колючі, ріжучі предмети та сірники у легкодоступному для дітей місці.
  4. Не допускайте переохолодження дитини. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.

ДОРОГІ ДІТИ!

Незабаром зимові канікули—пора відпочинку, свят та розваг. Для того, щоб канікули були веселими и корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку!
Постійно дотримуйтеся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ!
Ніколи не порушуйте їх, це небезпечно для життя. Пе-
реходьте вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуйте ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйтеся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/ взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.
В умовах воєнного стану, якщо Вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйтеся до темряви на вулиці! Повертайтеся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек. Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.
Не чіпайте безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.
ЗНАЙТЕ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!
Не грайтеся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводьтеся із легкозаймистими предметами/ речовинами. Будьте обережні з газом та газовою плитою!
Будьте обережні під час користування обігрівачами. Не залишайте їх без нагляду, тримайте подалі від меблів (1м), не використовуйте не справні та не сушіть на них речі!
Будьте обережні з електроприладами. Не торкайтеся оголених проводів, не користуйтеся пошкодженими розетками та не експлуатуйте несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряйте, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
Особливо будьте обережними, коли вимикають світло! Не залишай без нагляду увімкнені електроприлади, новорічну іллюмінацію!!! Коли раптом зникло світло — повідомте батьків та проконтролюйте, щоб уся електрика будинку була переведена у безпечний режим (вимкнути з розетки). Після відновлення електропостачання не вмикайте одразу усі прилади в мережу — це може призвести до перенавантаження мережі, пожежі, замикання.
Під час відсутності електроенергії тривалий проміжок часу, вмійте правильно користуватися ліхтарем та свічкою. Пам’ятайте, що свічка — це джерело відкритого вогню в будинку і необережне поводження із нею може спричинити пожежу, гарячий віск при контакті із шкірою інколи може викликати опік. Встановлюйте свічки на спеціальних підсвічниках , на твердіх і не хиткій поверхні, подалі від штор, паперу, килимів, одягу, волосся та інших легкозаймистих матеріалів та речовин.
Дотримуйтеся правил безпечної поведінки при встановленні та користуванні новорічними прикрасами та ялинкою. Не забувайте, коли встановлюєте новорічну ялинку або прикрашаєте дім новорічними гірляндами, перевіряйте їх справність із дорослими, справність розеток та відсутність біля гірлянди легкозаймистих матеріалів/речовин. Ялинка не повинна перекривати вихід з кімнати. Відкритий вогонь та бенгальські вогні біля ялинки заборонені!!! Не прикрашайте фасади будинку новорічною ілюмінацією у період воєнного часу!
Під час планування часу на новорічні свята враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань.
Не забувайте про безпеку життя, коли опиняєтесь в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідайте про те, що і де вдома лежить; не розповідайте про майбутні плани та поїздки; не вихваляйтеся та не хизуйтеся майном, дорогими речами, грошами; нікому не повідомляйте місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.
Дотримуйтеся правил безпеки біля водойм взимку. Лід є дуже небезпечною “забавою”! Дія холодної води на організм тобі вже відома (а вода — дуже холодна!) Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ НЕ ПІДХОДИТИ!!!
Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах. Будьте особливо уважними, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевніться відсутності загрози падіння льодових наростів. Якщо це можливо, тримайтеся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху. У жодному разі не заходьте за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.
Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період:
• Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.
• Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.
• Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування
• При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.
• Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.
• Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі – це небезпечно.
• Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.
• Ніколи не спускайтеся з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.
• Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.
• Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.
• Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.
• Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.
• Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня видимість.
• Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.
Не чіпайте невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідомте дорослих. Забороняється використовувати снаряди для розведення вогню. Також не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт.
Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому місті - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати ПЕРЕМОГУ та МИР на наші землі. Будьте добрими, чемними, вихованими, допомагайте рідним! Нехай Господь вас усіх оберігає! З наступаючими новорічними святами!